Oferta firmy Oznacz To

oznaczniki przewodów; oferta sklepu oznacz To, oznaczniki kablowe, zestawy oznaczników

Bardzo ważnym aspektem w elektryce jest prawidłowe oznakowanie przewodów dzięki odpowiednim produktom.
Oznaczniki przewodów, wśród których można znaleźć te termokurczliwe, nasuwane lub zaciskane opaską, służą do oznaczania przewodów i kabli w instalacjach elektrycznych oraz automatyki. Należy zastosować je tam, gdzie
wymaga tego projekt. Dzięki temu instalacja będzie wykonana w profesjonalny i przejrzysty sposób, co w razie jakieś awarii zaoszczędzi dużo czasu i środków finansowych. Oznaczniki szczególnie przydatne okażą się przy
naprawach instalacji elektrycznej.

Czym są oznaczniki kablowe i dlaczego są tak ważne?

Bez wątpienia oznaczanie przewodów i instalacji elektrycznych jest bardzo istotne. Oznaczniki przewodów
elektrycznych pomagają nam zidentyfikować przewody i kable, co jest bardzo wygodne. Dzięki technice „skąd- dokąd” nie trzeba będzie podczas pracy sprawdzać, jak przebiega dany kabel i do którego urządzenia jest podłączony. Porządek i ład zachowany w kablach jest kluczowy dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu pracy. Podczas awarii oznakowanie jest szczególnie ważne – trzeba działać wtedy szybko i sprawnie, a brak rozeznania w tym, dokąd prowadzi dany kabel działa jedynie na naszą niekorzyść. Lecz nawet, jeśli nie zaszła żadna awaria, zachowanie porządku w kablach oszczędza czas pracownika, który ma dokonać na przykład przeglądu okablowania.

Dzięki takim znacznikom rozdzielnice i obudowy są bardzo czytelne, co ułatwia pracę elektryka. Jeśli kable w
szafach niskiego napięcia są uporządkowane i dobrze podpisane, pracownik nie traci czasu i nie irytuje się podczas wykonywania swoich obowiązków. To ważne, ponieważ nerwy nie są dobrym doradcą, a w chwili, gdy należy zorientować się, dokąd prowadzą dane kable bez oznaczeń, dużo łatwiej o zdenerwowanie i wypadki przy pracy. Z tego powodu należy oznaczyć kable przy użyciu odpowiednich znaczników. Warto zwrócić uwagę na napisy i symbole zamieszczone na znacznikach. Powinny być one trwałe i nie blaknąć z czasem lub pod wpływem
niekorzystnych warunków. Wybierając nasze znaczniki masz pewność, że nadruk będzie długotrwały, odporny na ścieranie i inne uszkodzenia.

Wybór znaczników nie jest taki prosty, jak mogłoby się z początku wydawać. Oczywiście wszystko jest zależne od
indywidualnych preferencji i potrzeb. Inaczej oznaczona będzie aparatura elektryczna w większych, przemysłowych miejscach, a inaczej w prywatnych domach. Czyli skala instalacji to pierwsze kryterium, na które powinno zwrócić się uwagę.

W przypadku mieszkań i domów zazwyczaj liczba połączeń kablowych nie jest zbyt duża. Inaczej wyglądają
instalacje elektryczne w przemyśle – tam sieć jest znacznie większa, a oznaczniki urządzeń elektrycznych są wręcz
konieczne. Ich montaż ułatwia orientację przy szafach sterowniczych i różnych instalacjach. Elektryk wie, które kable są od oświetlenia, a które są podłączone na przykład do maszyn. Przy tak dużej skali warto zaopatrzyć się w cały zestaw znaczników.

Dbanie o odpowiednie oznaczanie to jednocześnie ochrona pracownika, który zajmuje się kablami. Jednak wybór jest dosyć szeroki i zanim dokona się zakupu, w pierwszej kolejności należy określić, jaki typ oznaczenia kabli będzie najodpowiedniejszy w konkretnym przypadku. Oferta naszego sklepu jest na tyle szeroka, że każdy Klient znajdzie opcję dla siebie.

Jakie oznaczenie kabli wybrać?

Rodzaj oznaczenia, jaki należy wybrać, znowu zależy od potrzeb i miejsca, w którym znajduje się instalacja. Każdy
elektryk wie, że przewód tworzą żyły i powinno się je odpowiednio oznaczyć. Jest wiele rozwiązań, z których można skorzystać w takiej sytuacji. Z jednej strony można wybrać oznaczniki wykonywane na zamówienie, wedle potrzeb Klienta. Z drugiej strony zaś wybór w naszym sklepie jest na tyle szeroki, że oznaczniki bezpośrednio dostępne również mogą spełnić Państwa oczekiwania. Oznaczniki występują głównie w trzech rodzajach. Mogą być na przykład o płaskim przekroju (rodzaj owalno-płaski) – taki typ przylega mocno do przewodu po nałożeniu.
Występują także oznaczniki termokurczliwe i samoprzylepne.

Największą kategorią są oznaczniki nasuwane.

Montuje się je na przewodach wielożyłowych albo pojedynczych. Ich zasadniczą zaletą jest uniwersalność. Można układać je w dowolny sposób, dzięki czemu instalacja elektryczna
zostaje opisana w indywidualny sposób, a elektryk posiada wszystkie istotne informacje o danej linii prądu. Mnogość zastosowań to główny powód, dla którego Klienci wybierają takie oznaczniki. Należy jednak pamiętać, że tego typu oznakowanie zakłada się przed podłączeniem przewodów.

Kolejną opcją są oznaczniki termokurczliwe. Przydadzą się w takiej sytuacji, kiedy występują różne średnice w
przewodach. Nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia do zamontowania takich oznaczników – wystarczy
opalarka, suszarka lub inne źródło wysokiej temperatury, aby móc podgrzać taki oznacznik i dopasować go
wielkością do średnicy. To dobre rozwiązanie, kiedy nie można zdecydować się na zakup większej liczby
oznaczników w jednym rozmiarze.

Mogą Państwo zdecydować się także na zakup znaczników montowanych opaską, które pozwalają na oznaczenie
przewodów nawet o dużej średnicy. Takie znaczniki są wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali. Proponujemy zlecenie nam wykonania indywidualnego nadruku lub też zakup zestawu, dzięki któremu samodzielnie można złożyć opisy.

Oferta naszego sklepu

Jeśli interesuje Państwa oznaczenie na kable i przewody, najlepiej jest zaopatrzyć się w naszym sklepie. Posiadamy wiele opcji, z których mogą Państwo skorzystać i dobrać produkt idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Istnieje chociażby możliwość zakupu zestawu znaczników – to rozwiązanie sprawdzi się idealnie w chwili, gdy zachodzi potrzeba posiadania różnych oznaczeń. To także bardzo ekonomiczne wyjście.

Oprócz zestawów, można zdecydować się na konkretny znacznik. W zależności od rodzaju i przeznaczenia w jednej paczce znajduje się odpowiednia liczba znaczników, dzięki którym automatyka przemysłowa zostanie w czytelny i odpowiedni sposób oznakowana. Znajdą Państwo znaczniki z wykorzystaniem cyfr lub z nadrukowanym indywidualnym napisem. Jesteśmy przygotowani na wszelkie życzenia i potrzeby naszych Klientów. Wszystkie nasze produkty są zgodne z ogólnymi normami i wykonane z materiałów najlepszych jakości. Warto zaufać firmie, która oferuje bezpieczne i wysokiej jakości oznaczniki. Cena proponowanych oznaczników jak najbardziej odpowiada jakości wykonania.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą sklepu.

Warto pamiętać, że nie tylko prąd można oznakować. Jedną z kategorii w naszym sklepie są oznaczniki armatury dzięki nim mogą Państwo oznaczyć osprzęt. Przydatne wydają się chociażby oznaczniki manometrów. Znaczniki instalacyjne przemysłowe za bazę mają specjalne uchwyty, do której przymocowana jest tabliczka znamionowa (czyli opisowa). Takie elementy wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia długą żywotność produktu. W dodatku taki znacznik można zamontować w wielu miejscach, nawet tych narażonych na wilgoć i inne warunki sprzyjające rdzewieniu. W przypadku naszych znaczników nie musisz się o to martwić!

Posiadamy także taśmę barwiącą do drukarek. Pozwala ona na stworzenie etykiety, którą jak najbardziej można
użyć w celu oznakowania. Oczywiście zakupione znaczniki należy przechowywać w dostosowanym do tego miejscu, dlatego polecamy specjalistyczne pudełko do oznaczników.

Na pewno nie zawiodą się Państwo, jeśli zdecydują się na zakup naszych produktów. Zapewniamy gwarancję
najwyższej jakości i szybką realizację złożonego zamówienia. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.