Komplet lub zestaw oznaczników przewodów- recenzja produktu

Komplet oznaczników kabli i przewodów w pudełku. Zawartość zestawu 1000 sztuk. oznaczniki kablowe pojedyncze cyfrowe, nasuwane na przewdów

Oznaczniki kabli służą do znakowania kabli i przewodów w instalacjach elektrycznych, automatyki, instalacjach niskoprądowych. Mogą zostać wykorzystane do znakowania pozostałych instalacji przemysłowych oraz innych przedmiotów na których da się trwale zamontować oznaczniki.

Najdogodniejszym sposobem używania i przechowywania oznaczników kablowych jest ich zakup w specjalnym plastikowym pudełku. Pudełko te może być podzielone na komory, które da się dowolnie konfigurować.

Dane techniczne zestawu oznaczników

W zestawach mogą być oznaczniki kabli w postaci nadrukowanych cyfr, liter, znaków specjalnych, czy też oznaczniki do montażu na przewodach o dużych średnicach.

Dane techniczne pudełka

 • Wymiary pudełka to : 130x70x22 mm
 • Ilość komór: 10 dowolnie konfigurowalnych
 • Materiał: plastik
 • Sposób zamykania: klamerka zatrzaskowa

Zawartość zestawu oznaczników

 • Zestaw oznaczników 1000 sztuk: w skład tego zestawu wchodzą oznaczniki kabli w postaci cyfr. Każda cyfra jest dostarczana w ilości 100 sztuk, umieszczona w oddzielnej komorze opakowania.
Zestaw oznaczników kablowych w pudełku 1000 sztuk oznaczników cyfrowych nasuwanych na przewody
 • Zestaw oznaczników kablowych elektrycznych – typowy zestaw oznaczników dla instalatora energii elektrycznej. Składa się on z oznaczników kablowych L1, L2, L3, PE oraz N, po 25 sztuk każdy, oraz oznaczników nacinanych. Oznaczniki nacinane są to oznaczniki o długości 70 mm z otworem umożliwiającym przeciągniecie opaski zaciskowej w celu zamontowania na kablu o większych średnicach. Oznaczniki tego typu należy samemu opisać za pomocą niezmywalnego markera.
Zestaw oznaczników elektrycznych kablowych. Oznaczniki L1, L2, L3, PE oraz N. W skład zestawu oznaczników wchodzą też oznaczniki mocowane do przewodu za pomocą opaski zaciskowej
Zestaw oznaczników elektrycznych


Dane techniczne oznaczników

W zależności od wybranego produktu oznaczniki kabli będą się różniły między sobą średnicami (średnica decyduje o tym, na jaki przewód może zostać zamontowany), rodzajem (cyfry, litery, liczby, znaki specjalne), przeznaczeniem (instalacje przemysłowe, elektryczne, automatyki)

Najważniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze oznacznika:

 • średnica lub przekrój przewodu, na który maksymalnie można zastosować oznacznik
 • typ oznacznika
 • materiał z jakiego wykonany jest oznacznik

Jak oznaczać kable za pomocą oznaczników?

Oznaczniki możesz stosować tak jak Ci wygodnie. Są one dostarczone w pudełku, przez co ich używanie i przechowywanie jest komfortowe. Dzięki zamykanej pokrywce nie ma możliwości rozsypania, a dzięki osobnym przegrodom, nie mieszają się ze sobą. Oznaczniki możesz nakładać na przewody przed ich obrobienie (przed nałożeniem tulejki izolowanej) lub jeśli średnica na to pozwoli po jej zaciśnięciu.

sposób montażu oznacznika kablowego na przewodzie. Oznacznik owalny do różnych średnic i przekrojów przewodów.
oznaczniki kabli

Materiały użyte w tym artykule są dostępne na stronach:

 • https://www.oznaczto.pl/produkt/komplet-oznacznik-kablowych-cyfry-od-0-do-9-1000-sztuk-w-pudelku/
 • https://www.oznaczto.pl/produkt/komplet-oznacznik-kablowych-oznaczenia-elektryczne-160-sztuk/